Fide Kredisi Veren Bankalar ve Şartları [⭐️Devlet Destekli]

Fide kredisi veren bankalar ve şartları, Türkiye’de tarım faaliyetlerinin artmasına ve yerli üretimin yaygınlaşmasına katkı sağlamak amacıyla Türk çiftçilerine, tarımcılarına kredi imkânı sunan bankalardır. Tohum, fidan ve devlet destekli fide kredisi çeşitleri, ülkemizde hem devlet destekli kurumlar ve bankalar hem de özel bankalar tarafında sunulan kredilerdir.

Fide Kredisi Veren Bankalar ve Şartları konusunda ise en çok tarımcılıkla uğraşan kişiler araştırma yapmaktadırlar. Bu krediler yalnızca tarla, bahçe ve sera tarzı yerlerde tarımsal faaliyet sürdüren çiftçiler ve tarımla uğraşan kişilere verilmektedir. Bankaların birçoğu çiftçilerden ÇKS gibi belgeler talep etmektedir. Aşağıda bulunan bankalar, fide, tohum gibi tarımsal ürünlere kredi veren ve finansman desteği sağlayan bankalardır.

fide-kredisi-hakkinda

Ziraat Bankası’ndan Fide Kredisi Hizmeti

Ziraat Bankası devlet destekli fide kredisi, bankanın sağladığı Bitkisel Üretim Kredilerinin içerisinde yer almaktadır. Bu banka, tarla, bahçe, sera ve topraksız tarım yapan, bitkisel üretim alanında hizmet veren gerçek ve tüzel kişilere bu krediyi sağlamaktadır. Fide ve üretim için her türlü ihtiyaca yönelik finansman desteği buradan alınabilmektedir.

 • Ziraat Bankası, İşletme Kredileri başlığı altında fide, tohum, gübre, ilaç ve yakıt gibi her türlü ihtiyaca kredi imkânı sağlamaktadır. Ayrıca bakım, onarım gibi her türlü gider için de destek alınabilmektedir.
 • Bankanın Yatırım Kredileri başlığı altında bağ, meyve bahçesi ve sera gibi tesislerin kurulması, geliştirilmesi ve satın alınması için de kredi imkânı sunulmaktadır.

Bakanlar Kurulu her yıl bu konuda kararlarını ve kriterlerini yayınlamaktadır. Bu kriterlere uygun olan herkes ve bankanın şartlarını sağlayan herkes bu kredilerden yararlanabilir.

Fide Kredisi Veren Bankalar

Fide Kredisi Veren Bankalar ve Şartları konusunu incelemek gerekirse aşağıda ki bankalar en dikkat çekici ve en kolay kredi imkanı sunan bankalardır.

 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Ziraat Bankası
 • Deniz Bank
 • QNB Finans Bank
 • Ziraat Katılım

Vakıfbank’tan Çiftçilere Fide Kredisi

Vakıfbank çiftçi kredileri fide ve tohum gibi bitkisel ürün kredileri sunmaktadır. Çiftçinin halinden anlayan banka olma özelliği taşıyan Vakıfbank, fide kredisi seçeneğini yanı sıra tüm bitkisel üretim ürünlerine ve sera ürünlerine finansman desteği sunmaktadır.

vakifbank

Çiftçilerin hem işletme hem de yatırım konusundaki tüm ihtiyaçları için bu krediler sunulmaktadır. Bitkisel Üretim İşletme Kredisi, Organik Tarım Kredisi, Sera İşletme Kredisi, Tarımsal İşletme Kredisi gibi krediler bankanın çiftçilere sunduğu kredilerden bazılarıdır. Ayrıca banka Tarım Kart gibi çiftçilere kart seçenekleri de sunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Çiftçiye Faizsiz Yem Kredisi Nasıl Alınır? [⭐️DETAYLI REHBER]

Vakıfbank’ta ihtiyaçlarınız için kredinizi şu an çekersiniz, ödemelerinizi size uygun olacak şekilde hasat zamanında uygun vadeler ve faiz oranlarıyla yaparsınız.

Vakıfbank sitesini ziyaret etmek için TIKLAYIN.

Denizbank’tan Tarımsal İşletme Kredileri

Denizbank tarımsal işletme kredileri, tarımsal alanda üretim yapanların tüm ihtiyaçlarına yönelik olarak sunulan bir kredidir. Tohum, gübre, fide, fidan, ilaç, yem gibi her türlü tarımsal ihtiyaç için bu finansman desteğinden yararlanılabilmektedir. Denizbank’ın tarımsal ihtiyaçlara sunduğu 3 farklı kredi türü bulunmaktadır:

 • Spot Kredi
 • Rotatif Kredi
 • Taksitli Tarımsal İhtiyaç Kredisi

Bu kredilerin yanı sıra ayrıca tarımsal üretim yapanlara özel Üretici Kart ürünü de bulunmaktadır.

Denizbank’ta tarımla uğraşanlar için ayrıca özel ödeme yöntemleri bulunmaktadır. Rotatif Kredilerde ara ödeme yapabilir, diğer kredi türlerinde bütçenize göre eşit taksitli olarak ya da esnek ödemeli olarak ödemelerinizi yapabilirsiniz. Tarımsal Krediler için aklınızda olan her konuda 0850 222 68 00 numaralı Denizbank Tarım hattını arayabilirsiniz.

Denizbank sitesini ziyaret etmek için TIKLAYIN

qnb-finansbank

QNB Finansbank Tarım ve Çiftçi Kredileri

QNB Finansbank tarım ve çiftçi kredisi sunan bankalardan biridir. Bu bankada tarımsal alanda her türlü ihtiyaç için uygun kredi seçenekleri bulunur bunlardan biri fide kredisi ve tohum kredisi gibi ürün kredileridir. QNB Finansbank’ın tohum, fide, fidan gibi ihtiyaçlara yönelik sunduğu krediler hem uygun vadeli hem de uzun vadeli kredilerdir.

Ayrıca yapacağınız ödemeleri esnek olarak hasat döneminize uygun olarak bankayla beraber planlayabilirsiniz. QNB Finansbank’ın Tarım ve Çiftçi Kredisi için size en yakın QNB Finansbank şubesini ziyaret edebilir ya da bankanın internet sitesindeki başvuru formunu doldurabilirsiniz.

QNB Finansbank sitesini ziyaret etmek için TIKLAYIN.

Bireysel Kredi

Yorum yapın