Garanti Avans Hesabı Açmak – Avans Hesap Nasıl Açılır? [REHBER]

Garanti BBVA müşterisi olan bireyler tarafından en çok merak edilen detaylardan biri de şüphesiz ki avans hesapların nasıl açılacağı olmaktadır. Eğer siz de Garanti BBVA müşterisi iseniz ve garanti avans hesap, Garanti ek hesap nasıl açılır sorularının cevaplarını merak ediyor iseniz lütfen yazımızı okumaya devam ediniz.

Avans Hesap Nedir?

Diğer çoğu banka gibi Garanti BBVA’da müşterilerine çok sayıda esnek hesap seçeneği sunmaktadır. Avans hesaplar ise müşterilerin taleplerine bağlı olarak açılan çok sayıda hesap türünü kapsamaktadır. Garanti BBVA avans hesaplarını kredi seçeneği bulunan nakit birikim hesapları olarak da düşünebilirsiniz.

garanti-avans-hesap

Ek olarak ortaya çıkabilecek nakit ihtiyaçlarınızda avans hesabınızda bir birikim olmasa dahi, bankanıza borçlu kalarak nakit para çekme işlemi yapabilir, nakit ihtiyaçlarınıza acil bir çözüm bulabilirsiniz. Avans hesabı açma işleminde genellikle Vadesiz TL hesapları kullanılmaktadır. Avans hesabı açma işlemi gerçekleştikten sonra, dilediğiniz gün ve dilediğiniz saatte Garanti BBVA ATM’lerinden avans çekim işlemi yapabilirsiniz.

Garanti Avans Hesap Hakkında Bilmeniz Gereken Detaylar :

  • Avans hesap limitinizden çekim işlemi yaptıktan sonra, kullandığınız tutarı faizi ile birlikte bankanıza geri ödersiniz.
  • Hesap limitiniz eksiye düştüğünde, Vadesiz TL hesabınıza yatıracağınız tüm tutar, avans hesap borcunuza yansımaktadır.
  • Faiz oranları hesabı kullandığınız güne göre değişiklik göstermektedir.
  • Borçlu olduğunuz faiz tutarını bir sonraki ay ödersiniz. Yani borçlu olduğunuz faiz, bir sonraki aya yansıtılır.
  • Faiz oranı güncel olarak %2.25’tir. Borçlu olduğunuz tutarı erken ödeme şansınız var ise, bu faiz oranı değişebilir.
  • 1000 TL için güncel faiz oranı günlük 0,90 TL olmaktadır.

Garanti Avans Hesap Nasıl Açılır?

Garanti BBVA avans hesap açma işlemlerinde, internet bankacılığı ve mobil bankacılıktan faydalanabilirsiniz. Garanti bankası resmi internet sitesine girdikten sonra sitenin anasayfasında bulunan başvurular kısmından avans hesap başvurusu yapabilirsiniz. Avans hesap başvurusu esnasında sizden bazı kişisel detaylar istenebilir, lütfen bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde bankanıza iletin.

Çalışma durumunuza ve banka geçmişlerinize bağlı olarak sizden bazı ek detaylar, belgeler istenebilir. Başvurunuzun değerlendirmeye alınabilmesi için lütfen bu belgeleri de bankanıza eksiksiz bir şekilde iletin. Banka hesabı açma konusunda merak ettiğiniz şeyler var ise ” Banka Hesabı Açma – Banka Hesabı Nasıl Açılır? ” başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Garanti Avans Hesap Kullanmanın Faydaları:

Avans hesap, birikim veya tasarruf hesabınızda bakiye kalmadığında kolay bir şekilde nakit ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olabilir. Örneğin, TL hesabınızda bakiye kalmadı fakat acil olarak ödemeniz gereken faturalarınız veya vergi borçlarınız var, bu faturaları veya borçlarınızı avans hesabınız sayesinde cezai ücretlere katlanmadan kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Avans hesabın bunlar dışında da birçok faydaları bulunmaktadır, bunlardan bazılar;

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kaldıraç Oranı Nedir? Nasıl Hesaplanır? [TÜM DETAYLAR]

Esneklik

Bir banka avans hesabı, uymanız gereken sabit geri ödeme planları olmadığından nasıl ve ne zaman geri ödeme yapacağınıza karar verme özgürlüğü sağlar. Hem faiz hem de anapara tutarını ne zaman ödemek istediğinize siz karar verirsiniz. Böylece sizin için en uygun ödeme planını oluşturabilirsiniz.

Yalnızca Kullandığınız İşlem İçin Faiz

Banka tarafından verilen toplam vadesiz mevduat limitine değil, sadece avans hesabı üzerinden kullandığınız miktara faiz uygulanacaktır.

  • Avans hesabınız, şirketinizin cari hesabına bağlıyken, limitinizden fazla borç para alabilir ve ödünç alınan tutarın kullanıldığı gün sayısı kadar faiz ödeyebilirsiniz.
  • Yeterli bakiyeniz olmasa bile, fatura, kurum ve vergi ödemeleriniz için verdiğiniz otomatik ödeme emirleri avans hesabınızdan ödenecektir.
  • Avans hesabı ile acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayarak finansman maliyetlerinizi kontrol altında tutabilir. Çek, kira ve diğer ödemelerinizi zamanında yapabilirsiniz.
  • Şirketiniz ile bağlı vadeli hesap veya cari hesabınız varsa, avans hesabı hızlı ve kolay bir şekilde açılabilirsiniz.

Avans Hesap Dezavantajlar

Bir avans hesabı esnek ödemelere izin vermesine rağmen, aldığınız bu borç için sizden daha yüksek faiz oranları alınacaktır. Fakat herhangi bir sabit geri ödeme planına bağlı kalmayacaksınız, ne zaman ve ne kadar ödeme yapmak istediğinize karar verme özgürlüğüne sahipsiniz.

Faiz, kullandığınız kredinin vadesine göre günlük olarak tahsil edilecektir. Bir avans hesabı için faiz hesaplaması baz oranına göre yapılacaktır. Bu nedenle avans hesabı için hesaplama BR + faiz oranı olacaktır. Taban ücretlerin listesini bağlı olduğunuz bankanın internet sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

Avans hesabı kullanmalı mısınız?

Avans hesabı, ideal şekilde kısa vadeli fonlama seçeneği olarak ve acil bir durum ortaya çıktığında kullanılmalıdır. Harcamalarınızı finanse etmek için avans hesabı imkanını kullanmamalısınız! Avans hesabın gerçekten başka bir kredi türü olduğunu da unutmamak gerekir. Bu nedenle, istediğiniz zaman banka hesabınızda kullandığınız “ekstra nakit” olarak değerlendirilmemelidir. Avans hesabı özelliği, akıllıca kullanıldığında iyi bir seçenek olabilir, ancak bu konuda yeterince akıllı değilseniz bu hesap aynı zamanda ciddi bir sorumluluk olabilir, bu yüzden dikkatli olun!

Bireysel Kredi

Yorum yapın