Kadınlar İçin Etkili Olacak 5 Tasarruf Yöntemi [⭐️TIKLA GÖR]

Kadınlar bilinenin aksine erkeklere göre daha tasarruflulardır. Alışveriş tutkularıyla ön plana çıksalar bile gerçekler biraz daha farklıdır. Bir kadın her zaman istediği bir kıyafeti almak için çaba gösterir ve bunun için çalışır, tasarruf eder. Bir şekilde o parayı çantasına atar ve istediği alışverişi yapar.

Elbette istisnai durumlar da söz konusu olabilir ve kocasının parasını zekice kullanarak kendine alışveriş parası ayırabilir. Ama genele bakıldığı zaman kadınların para yönetimi konusunda daha başarılı olduğunu biliyoruz.

Tüm bunların yanında erkeklerin istediği bakımlı kadının ortaya çıkması için de ekstra harcamalar yapmak gerekebilir. Kremler, cilt ve saç bakımları, güzellik ürünleri gibi birçok ürünün, kaliteleri ile eşdeğer fiyatlara sahip olduğu bir gerçektir. Yani bakımlı bir kadın olmanın bir bedeli vardır.

Şakası bir yana kadınların bakımları için ayırmaları gereken bir miktar vardır. Kişisel harcamalar konusunda parasını doğru bir şekilde yönetemeyen bir kadın, ayın sonunu getiremeyebilir. İşte bu noktada sizlere tasarruf önerileri ile geliyoruz:

1.İhtiyaçlarınızı Belirleyin

Aylık veya haftalık olarak ihtiyaçlarınızı listelendirmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Unutmayın, para yönetiminin başı plandan geçer ve doğru planı yapabilmek için bir listeye ihtiyacınız vardır. Bu nedenle ilk işiniz ihtiyaçlarınızı gerçekçi bir şekilde abartmadan listeleyin. Hatta listenizi kategorilendirin.

ihtiyaclarinizi-belirleyin

Kozmetik giderlerinizden mutfak masrafınıza kadar detaylı bir liste yapın. Listeyi daha kolay yapabilmek için 1 haftanızı inceleyebilir ve günlük olarak nelere para harcadığınızı belirleyebilirsiniz.

2.Gerekli – Gereksiz Ayrımı Yapın

İhtiyaçlarınızı ve isteklerinizi birbirinden ayırın. Yani dolabınıza bir gömlek daha eklemeniz gerçekten ihtiyacınız mı, yoksa canınız istediği için mi alıyorsunuz. Kendinizi gerekli – gereksiz ayrımı konusunda biraz üzebilirsiniz; ama etkili sonuçlar elde edeceğinizden emin olabilirsiniz.

Örneğin kahvenizi her gün dışarıda içmek yerine haftada bir kere dışarıda için. Dolabınızdaki kıyafetleri doğru bir şekilde düzenleyin ki; mağazada gördüğünüz o gömleğe gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını anlayın.

gerekli-gereksiz-ayrimi-yapin

3.Odanıza Bir Kumbara Koyun

Odanıza hatta makyajınızı yaptığınız aynanın yakınlarına bir yere kumbara koyun. Çantanızdaki, cüzdanınızdaki bozuklukları bu kumbaraya atın. Bu kumbarayı doldurmak için kendinizi teşvik edin ve dolduğu zaman bir ödül belirleyin. Elbette bu ödülün büyük bir mali değeri olmasın; örneğin bir ruj alın. Almak istediğiniz bir şeyi bu şekilde para biriktirerek alma yoluna gidin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Evde Zımba Montajı İşi Yaparak Para Kazanma [DETAYLI BİLGİ]

4.Doğal Ürünleri Keşfedin

Cilt ve saç bakımı için bir kadın gerçekten yüklü miktarda para harcayabiliyor. Oysaki eski zamanlarda da bakımlı kadınlar vardı ve bugün olduğu kadar bakım ürünü bulamıyorlardı. Evde kendi bakım ürünlerini yapıyor ve güzelleşiyorlardı. Hem de kimyasal olmayan, doğal yöntemlerle.

dogal-bakim

Şimdilerde doğal ürünlere verilen para gerçekten çok fazla. Eğer doğal, bitkisel yolları tercih ediyorsanız, neden kendi bakım ürünlerinizi yapmıyorsunuz? İnternetten yapacağınız doğru aramalarla kendiniz için en iyi bakım yöntemini bulabilir ve kendi ürünlerinizi yapabilirsiniz. Evinizde bulunan malzemelerle cildinize ve saçlarınıza bakım yapabileceğinizi unutmayın.

5.Dolabınızı Düzenleyin

Her sabah hazırlanırken, kıyafetiniz olmadığından mı yakınıyorsunuz? Hatta son zamanlarda kıyafetim var ama bana uymuyor, sevmiyorum mu diyorsunuz? O zaman gardırobunuzu düzenlemenin vakti gelmiş de geçiyor bile. Dolabınızda bulunan kıyafetlerinizi boş bir gününüzde iyice düzenleyin.

dolabinizi-duzenleyin

Kıyafetlerinizi ve ayakkabılarınızı kullanım yerlerine göre ve hatta renklerine göre düzenlemeyi bile seçebilirsiniz. Böyle bir yöntem izlediğiniz zaman aslında bol miktarda kıyafetiniz olduğunu göreceksiniz.

Diyelim ki var olan kıyafetlerinizden sıkıldığınız; o zaman bu kıyafetleri bir şekilde değerlendirmenin ve sevdiğiniz bir tasarıma dönüşmesinin yollarını bulun. İnternetten biraz araştırdığınız zaman eski kıyafetlerinizden yapabileceğiniz birçok güzel tasarım olduğunu göreceksiniz.

Bu yöntemlerin dışında ekstra gelir elde etmeyle ilgili detaylı bilgi isterseniz sitemizde bulunan ” Ekstra Para Kazanmak İçin Popüler 3 Yöntem ” içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Bireysel Kredi

Yorum yapın