Kredi

🥇 Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar [⭐️2021 LİSTE]

Kredi notunun önemi her geçen an dahada artıyor ve bu durum kredi sicili bozuk olan kişileri olumsuz etkilemekle beraber kredi notu düşük olana kredi veren bankalar konusunu bir kez daha gündeme getiriyor. Günümüzde bankalardan kredi çekebilmeniz için öncelikle kredi sicilinizin yani KKB (kredi notunuzun) yüksek ve istikrarlı olması gerekir.

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar da mevcuttur. Yani kredi notunuz düşükse ve bankalarda olan siciliniz bozuksa endişelenmenize gerek yok. Bu yazı dizimizde sizlere sicili bozuk olanlara kredi veren bankaların listemizi sunacağız. Bu sayede kredi siciliniz ne kadar bozuk olursa olsun,  kredi kullanabilecek borçlarınızdan kurtulabileceksiniz.

KREDİ NOTU DÜŞÜK OLAN KREDİ ÇEKEBİLİR Mİ?

Yasal takibe düşmüş, bankalar ile ciddi problemler yaşıyorsanız bu makale size göre olmayabilir. Bankalar tarafından yasal takibe alınmış ve sürekli olarak ödemelerini geciktirmiş birisiyseniz bu vereceğimiz listedeki bankalardan da kredi çekerken ret cevabı alabilirsiniz.

kredi-notu-dusuk

Yapılan son yasa değişikliğine göre bankalarda kötü sicile sahip kişiler için genel bir sicil affı getirildi.  Bu af sayesinde daha öncelerde sicili bozuk olan kişiler kredi kullanamazken artık bu kişiler de kredi kullanabilir hale geldi. Ayrıca Yasal Takipte Olana Kredi Veren Bankalar yazımızı muhakkak inceleyiniz kredi notu ile yasal takip konuları birbirinden ayrı olaylardır.

KREDİ ÇEKMEDE SİCİL NOTUNUN ÖNEMİ

Bir bankadan kredi talebinde bulunabilmek için öncelikle bazı şartları yerine getirmeniz gerekir.  Bu şartlar arasında belirleyici olan en önemli etken kredi geçmişiniz ve bankalara karşı olan sicil durumunuzdur. Borçlarını düzenli ödeyen ve zamanında kapatan kişiler bankalardan rahatlıkla kredi alabilirler.

Sicili bozuk kişilerin kredi almaları biraz daha zordur. Ülkemizde yasal takipte olanlara kredi veren bankalar bulunsa bile özellikle hakkında yasal süreç başlatılmış kişinin kredi talebi reddedilir. Kredi yapılandırmasına giden, borcunu ödeyen, sicili bozuk kişiler de banka kredilerinden yararlanabilir.

KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANA KREDİ VEREN BANKALAR

Türkiye’de bankacılık sektöründe hizmet veren sayısız kamu ve özel kuruluş bulunur. Bankaların fazlalığı ve genişletilen kredi imkânları sicili bozuk kişilerin de kredi alabilmesini kolaylaştırdı. Sicilim bozuk kredi almak istiyorum diyen birçok kişi de bankacılık alanında oluşan bu rekabet ortamından yararlanabilir.

Sicili bozuk kişiler için neredeyse tüm bankalar kredi vermeye başladı. Kredi notu düşük olan kişiler; İng Bank, Denizbank, Akbank, TEB, Garanti Bankası, Finansbank, Yapıkredi Bankası, İCBC Bank ve Aktifbank üzerinden kredi çekebilir.

İşte Sizler için Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar;

 • ING Bankası
 • Akbank
 • Deniz Bank
 • İCBC Bank
 • Aktif Bank
 • Ziraat Bankası
 • Garanti
 • TEB
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Fide Kredisi Veren Bankalar ve Şartları [⭐️Devlet Destekli]

SİCİLİ BOZUK OLAN NASIL KREDİ ÇEKEBİLİR?

İhtiyacınıza uygun kredi miktarını alabilmeniz için bazı şartları sağlıyor olmanız gerekir. Özellikle kredi notu, banka sicili, gelir durumu gibi etkenler kredi alabilmeniz için oldukça önemlidir. Türkiye’de son dönemde yapılan yasal düzenlemeler neticesinde kredi hizmet alanı genişletildi. Bankaların daha fazla insana kredi vermesinin önü açıldı. Bu doğrultuda kara listede olanlara kredi imkânı tanıyan bankalar ortaya çıktı. Sicili bozuk kişiler için çeşitli kredi destekleri sunulmaya başlandı.

Banka kredi başvurusunun hemen ardından sizden ek bilgi ve belgeler isteyerek kredinizi reddedilir. Bunun önüne geçmek için kredi başvurusuna giderken yanınızda bir gelir belgesi götürün. Çalıştığınız yerden net bir maaş bordrosu alarak gitmeniz kredinin onaylanma olasılığını oldukça arttırır. Şartları sağlasanız bile banka size en fazla 100 bin lira kredi verebilir. Bunun üzerinde kredi çekebilmek için herhangi bir gayrimenkulü ipotek ettirmeniz gerekir.

Gelir bilginiz yeterli değilse ve krediniz hala onaylanmıyorsa bu durumda banka sizden kefil isteyebilir.  Bankaya bir kefil gösterirseniz ve o kefilin sicili bankalarda iyiyse sizin siciliniz ne kadar kötü olursa olsun krediniz büyük ihtimal onaylanır.

KREDİ ÇEKEBİLMEK İÇİN SİCİL NOTU NE OLMALI

Bankalara karşı sicil bozukluğu kredi notunun düşük olmasını ifade eder. Bankalarla olan geçmişiniz kredi çekebilmek için yeterli olup olmadığınızı belirler.  Kredi notu için risk grupları ve ideal seviyeler şu şekilde belirlenmiştir:

 • 1700 – 1900 (Çok iyi)
 • 1500 – 1699 (İyi)
 • 1100 – 1499 (Düşük risk seviyesi)
 • 700 – 1099 (Orta risk seviyesi)
 • 0 – 699 (Çok kötü)

Kredi notunuza göre kredi çekme sürecinizde farklılık gösterir. Riskli ve düşük seviyelerde bir kredi notuna sahipseniz kredi çekerken sizden kefil ve teminat istenir.

kredi-notu

Sicili bozuk ve kredi notu düşük olan kişiler uzun bir araştırma sürecinden geçer ve yeterli teminat göstermeden kredi çekemez. Kredi notu yüksek olan kişilerse anında kredi çekip kullanabilir. Kefil ve teminat istenmez.

KREDİ ALABİLMEK İÇİN NE YAPILMALI

Kredi notu kredi çekebilmeniz için gereken en önemli unsurdur. Findeks üzerinden anında kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz. Bankaların belirledikleri şartlara göre kredi talebinde bulunmanız mümkündür. Bunun için bankalar sizden kefil, ek teminat, ipotek ve gelir durum belgesi ister.

Düşük miktarlı krediler, sicili bozuk kişilere bu şartları sağlayabilirlerse verilir. Özellikle kefil ve teminatlar kredi almanızda size büyük oranda yardımcı olur. Kara listede olan, sicili bozuk kişilerin kredi almaları için zorlu bir süreci takip etmeleri gerekir. Kredi notunuzun çok düşük olduğunu düşünüyorsanız başvurunuzu internet üzerinden ya da SMS yoluyla yaparsınız bu durum şansınızı azaltır.

Bunun yanında kredi notunuzun düşük olduğunu ve reddedileceğinizi bildiğiniz halde yapacağınız başvurular kredi notunuzu daha da düşürecektir. Düşük kredi notu durumunda kredi notunuzun yükselmesi için çalışması yapmalısınız.

Bireysel Kredi

Kredi, finans, ekonomi vb. çeşitli konularda güncel bilgi ve rehber içeriklerin paylaşıldığı finans platformu. Bireysel kredi veren bankalar, düşük faizli krediler, ertelemeli krediler ve daha birçok konuda bilgiye sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu