Öğretmen Kredisi – Öğretmen Kredisi Nasıl Çekilir? [DETAYLAR BURADA]

Öğretmenlik inanılmaz bir meslektir. Her gün iş yerindeyken hayatınızı tam anlamıyla değiştirirsiniz. Gelecek nesli eğitirken, öğrencilerinizin ilerlemesinin bir parçası olursunuz ve bu ülkenin geleceğini etkilersiniz. Öğretmen kredisi öğretmenlere tanınan özel faiz oranlarıyla gerçekleşmektedir.

Hiçbir öğretmen, para için öğretmeyi seçmiyor. Öğretmenlik kesinlikle birçok avantajı olan harika bir kariyerdir, ancak hayatınızın diğer alanlarında kazandığınız şeyi, gelirinizi artırma olanağından feda etmelisiniz. Nakit akışınızı nasıl hızlandırabilirsiniz? Bir öğretmen maaşıyla nasıl bir ev satın alabilirsiniz?  Düşünmeniz gereken şey bunlardır.

Öğretmenlere Kredi Var Mıdır?

Finansal kurumlar hizmetlerini öğretmenlere sunuyor mu? Öğretmenler için kredi var mıdır? Gibi birçok soru çoğu öğretmenin sorduğu sorulardan bazılarıdır. Cevabı ise yazımızda!

Evet, öğretmenler kredi alabilir. Aslında her tür öğretmen için kredi vardır. Neye veya kime öğrettiğiniz çok önemli değildir. Kredi verenler sadece hangi işe sahip olduğunuzu bilmek isterler. Öğretmen olduğunuzu bilmek, onlar için yeterli olacaktır.

ogretmen-kredisi

Krediye başvurabilecek bazı öğretmenler:

 • İlkokul öğretmenleri
 • Ortaokul öğretmenleri
 • Lise öğretmenleri
 • Üniversite profesörleri

Bu öğretmenlerin kısa bir listesidir. Diğer öğretmen türleri de öğretmenlere kredi almaya uygun olabilir. Her şey sizin kredibilitenize bağlıdır. Kredi puanınız ve krediyle ilgili diğer bilgiler, kredi almaya uygun olup olmadığınızı belirler.

Öğretmenlerin Neden Krediye İhtiyacı Vardır?

Öğretmenler için kredi birçok farklı durumda yararlıdır. Bunun birkaç nedenine bakalım.

 • Bir öğretmen olarak, belki de sadece üniversiteyi bitirmiş olabilirsiniz ve henüz pahalı bir kira depozitosunun maliyetini karşılamak için yeterli para kazanamıyorsunuzdur. Bir eve veya daireye taşınsanız da, depozitoyu karşılamak için fazladan 2 aylık bir kiraya sahip olmanız olası değildir. Kiralık depozitonuzu karşılayabilmek için kredi kullanabilirsiniz.
 • Bazı öğretmenlerin işe gidip gelmek için bir araca ihtiyaçları olabilir. Araç satın alması için kredi kullanabilirsiniz. Bir kredi, aracı şimdi satın almanıza yardımcı olacak ve borçları zaman içinde çözmenize izin verecektir. Böylelikle güvenilmez ulaşım nedeniyle işinizi kaçırmazsınız ve maaş kazanma fırsatınızı kaçırmazsınız.
 • Belki bir ev almak istersiniz. Mülk satın almak için düşük faizli öğretmen kredisi Mükemmel bir yer buldunuz ama satın almak için yeterli paraya sahip değilsiniz. Öğretmen kredisi alarak ev sahibi olabilirsiniz. Daha sonra, tüm parayı peşin ödemek zorunda kalmak yerine, kredinizi aylık ipotek ödemeleriyle yapabilirsiniz.

İhtiyacınız ne olursa olsun, büyük olasılıkla bunun için bir kredi seçeneği vardır. Bir öğretmen olarak, acil ihtiyaçlarınızı karşılamak için öğretmen kredisi alabilirsiniz.

Özel Öğretmen Kredisi

Özel kullanımları olan öğretmenler için özel olarak bazı krediler:

 • Sınıf Malzemeleri: Sınıf malzemelerini stoklamak için az miktarda borç alabilirsiniz. Bazı borç verenler gerçekten düşük faiz oranları sunabilir.
 • Eğitim Çalışanı İpotek Kredisi: Bazı borç verenler, öğretmenler için özel olarak tasarlanmış bir ev kredisi (ipotek) sunmaktadır. Sizin gibi bir eğitimcinin ihtiyaçlarını anlayan bir borç verenle çalışmanın avantajlarından yararlanabilirsiniz.
 • Eğitimci Bilgisayar: Elektronik donanım pahalıdır ancak gereklidir. İş ihtiyaçlarınız için bilgisayar satın almak için kredi alın.
 • Öğretmen Sertifikası: Bu, Ulusal Mesleki Öğretim Standartları Kurulu tarafından sunulan gelişmiş bir sertifika programının ödenmesine yardımcı olan düşük oranlı bir kredidir.
 • Öğretmen Stajyeri: Öğretmen stajyer programları genellikle az maliyetlidir. Programınızın maliyetini karşılamaya yardımcı olacak bir öğretmen staj kredisi alın, mali durumunuzla ilgili endişelerinizi azaltın.
 • Öğretmenlerin Taşınması: Bazı öğretmenlerin başka bir iş fırsatına geçmeleri gerekir. Taşınma pahalıdır ve her türlü taşıma masrafını gerektirir. Uçak biletleri, nakliye şirketleri ve liste uzayıp gidiyor. Yeni bir yere taşınmanızı finanse etmenize yardımcı olacak bir kredi alın.
 • Araç Kredisi: Araçlara ihtiyaç duyan öğretmenler, araç kredisi ile araç satın alabilirler.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  🥇 +65 Yaşındaki Yaşlılara Kredi Veren Bankalar [⭐️2021 LİSTESİ]

Bunlar sadece birkaç seçenektir. Öğretmenler için kullanılabilecek çok daha fazla kredi türü vardır. Öğretmen olarak kullanabileceğiniz başka bir kredi türü de kişisel kredidir.

Öğretmenler İçin Kişisel Krediler

Bireysel kredi ihtiyacınız ne olursa olsun size yardımcı olacak olan bir seçenektir. Bireysel krediler hem teminatlı hem de teminatsız olabilir. Teminatlı bir kredi, teminat gerektirir. Bu, borçlunun temerrüde düşmesi durumunda kredi için ödeme olarak değerli bir şey sunduğu anlamına gelir (krediyi geri ödemezse). Teminatsız, ancak faiz oranının aynı miktarda teminat altına alınmış bir kişisel krediden daha yüksek olacağını belirtir.

Öğretmenler, kişisel kredileri her türlü şekilde kullanırlar. Bir araba satın almak veya sınıf malzemelerinizi ödemek için kişisel bir kredi alabilirsiniz. Kişisel kredinizi stajyer programınızın ücretlerini ödemek için de kullanabilirsiniz. Ev hanımları için hazırladığımız Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Öğretmen Kredisi Nasıl Çekilir?

Öğretmenler için kişisel kredi almak basittir. Bireysel krediler sunan ve başvuruda bulunan borç verenleri bulun. Mümkün olan en iyi kredi teklifinizi almak için alışveriş yapın ve birden fazla borç verene başvurun. En düşük faiz oranına sahip kredi, genellikle en ucuz aylık geri ödemeye sahip olandır.

Geleneksel bankalar, müşterilerine ve iyi kredi notlarına sahip vatandaşlara kişisel krediler sunar. Bazı çevrimiçi kredi verenler kredi puanı oluşturmanıza bile gerek duymaz. Kredi itibarınızı hesaplamanın alternatif yolları vardır.

Kişisel kredi teklifi almak için web tabanlı kredi verenlerle çevrimiçi başvuru yapabilirsiniz. Ancak sadece saygın kredi verenler ile bağlantı kurun. Bir kredi verenin müşterisi olmadan önce tekrarlanabilirliği konusunda biraz araştırma yapmanızda fayda var.

Bireysel kredilere başvurmak kolaydır. En iyi başvurunuzu gönderin ve teklifinizi bekleyin. Krediniz banka hesabınıza yattıktan sonra, geri ödeme yönteminizi ayarlayabilirsiniz. Hatta her ay zamanında ödeme yapmanıza yardımcı olacak bir otomatik ödeme seçeneği de belirleyebilirsiniz

Bireysel Kredi

Yorum yapın