Playstation Kiralayarak Para Kazanmak! Ayda +2000 TL KAZANç

Eğer ek gelir olarak bir şeyler yapmak istiyorsanız ve biraz sermayeye sahipseniz, Playstation kiralama fikrini düşünmenizi tavsiye ederiz. Genellikle öğrencilerin çok olduğu bölgelerde talep gören Playstation kiralama işlemi sizin için bir gelir kapısı olabilir.

Playstation kiralama işine girmek için hitap ettiğiniz bölgenin önemi büyüktür. Playstation kiralamak isteyenlerin büyük bir çoğunluğu öğrenci evleri ve bekar evlerinden oluşmaktadır. Bilindiği gibi Playstation kafeler eğer doğru bir yere kurulduysa ve sabit müşteriye sahipse oldukça iyi gelirler elde edebilmektedir. Tabi ki Playstation dükkanı açmak maliyetli ve riskli olabilir. Bu yüzden Playstation kiralama işine girmek daha kârlı olabilir.

Akşamları ek gelir elde etmek için günlük olarak Playstation kiralamak sizin için oldukça kârlı bir iş olabilir. Eğer elde ettiğiniz gelirler sizi tatmin ederse Playstation kiralama işine daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

Playstation Kiralamak İçin Nelere İhtiyacım Var?

Playstation kiralama işine girmek istiyorsanız öncelikle ekipmanlarınızı temin etmeniz gerekmektedir. Her ne kadar çok büyük bir sermayeye ihtiyacınız olmasa bile bir miktar para harcamanız gerekecektir.

Playstation

Tabiki en başta Playstation temin etmeniz gerekecektir. Burada sahip olduğunuz Playstation sayısı ve modeli çok önemlidir. Genellikle Playstation 4 talebi olduğu için bu modele yönelmenizi tavsiye ederiz. Bu modelin Slim, Pro gibi modelleri bulunmaktadır. Bunların arasında en güçlü olan cihaz ise Pro modelidir. Pro modelinin en büyük avantajı ise 4k kalitesinde oyun oynatmasıdır. Slim modeli ise ilk Playstation 4 modeline göre daha stabil ve serin çalışmaktadır. Bu da daha kaliteli bir oyun deneyimi sunmaktadır.

Playstation kiralama işine girecekseniz ilk başta 3 tane Playstation satın almanızı tavsiye ederiz. Eğer müşterilerinizin talebi artıyorsa bu doğrultuda cihazlarınızın sayısını arttırabilirsiniz. Güncel kurlarda Playstation 4 Slim fiyatı 1700₺ civarındayken, Playstation 4 Pro modelinin fiyatı 3 bin ₺ civarındadır.

Playstation Gamepadi; Dualshock

Olmazsa olmazlardan bir tanesi de gamepad olacaktır. Sizden Playstation kiralamak isteyen kişiler büyük ihtimalle arkadaş grubuyla olacaktır. Bu yüzden birden fazla gamepad ihtiyacı doğacaktır. Dolayısıyla 3 Playstation için en az 6 adet gamepade ihtiyacınız olacaktır. Bazı kişiler ise 4 kişilik oyunlar oynadığı için fazladan gamepad edinmenizde fayda olacaktır.

Otomobil

Sizden Playstation kiralamak isteyen kişiler nakliye aracına sahip olmayabilir. Dolayısıyla Playstation isteyen kişilere adrese teslim etmeniz gerekecektir. Ayrıca bu sizde oluşan imajı güçlendirecektir. Çünkü müşterileriniz bir telefonla size ulaşıp kısa bir süre içerisinde Playstation’a ulaşabilecektir.

Televizyon

Bazı Playstation kiralayan kişiler aynı zamanda Playstation’ın yanında televizyonda vermektedir. Televizyon barındırmak tamamen size kalmış bir seçenektir. Günümüzde pek çok evde yeni nesil televizyon bulunmaktadır. Dolayısıyla Playstation kiralayan kişilerin televizyona ihtiyacı olmayabilir. Ancak, hedef kitlenizin üniversite öğrencileri olduğunu da düşünürsek orta büyüklükte bir televizyon imkanı sunmanız sizin bir adım öne taşıyacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kuruyemişçi Nasıl Açılır? Çerezci Dükkanı Açmak İçin Neler Gerekli?

Nasıl Playstation Kiralayabilirim?

Burada çevreniz çok önemlidir. Özellikle öğrencilerin çoğunluklu olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, el ilanları, broşürler, duvarlara yapıştıracağınız ilanlar sizin daha fazla müşteriye ulaşmanızı sağlayacaktır.

Bunun yanında interneti etkili kullanmak daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlayacaktır. Bir web sitesi açıp buraya ağırlık vererek arama yapan kişilerin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında Instagram ve diğer sosyal medyalarda hesabınızın olması iyi olacaktır. Özellikle tanıtımınızı yaparak büyük bir kitleye ulaşabilirsiniz. Ayrıca Instagram’a uygun rakamlara reklam vererek kitlenizi genişletebilirsiniz.

Playstation Kiralama İşine Girmek İçin Ne Kadar Sermaye Gerekli?

Aslına bakılırsa bu bütçeyi etkileyecek pek çok etken vardır. Örneğin, televizyon kiralayacak mısınız, hangi model Playstation bulunduracaksınız, kaç adet Playstation’a yer vereceksiniz gibi pek çok etken bulunmaktadır. Net bir rakam vermek zor olacaktır, ancak sadece 3 adet Playstation Slim ve gamepadler için 6 bin ₺ bütçe ayırmanız gerekmektir. Bunun yanında televizyon, Playstation Pro, daha fazla gamepad gibi seçenekleri de dahil ederseniz, 12-15 bin lira gibi bir rakama ihtiyacınız olacaktır.

Tabiki bu verdiğimiz rakamlar sıfır alınacak cihazlar içindir. Eğer ikinci el ürünler almayı düşünürseniz daha uyguna mâl edebilirsiniz. Bunun için hesap işlemleri tamamen size aittir.

Playstation Kiralama İşi Ne Kadar Kazandırır?

Bu da tamamen ne kadar geniş bir çevreniz olduğuna bağlıdır. Eğer geniş bir kitleye hitap ediyorsanız ve çok sayıda müşteriye sahipseniz oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz. Ortalama bir rakam vermek gerekirse aylık 1500-5000 lira arasında kazanç elde etmeniz mümkündür.

Kiralama ücretiniz en önemli etkenlerden bir tanesidir. Bulunduğunuz bölgeye ve piyasaya göre fiyat ve tarife belirleyebilirsiniz. Ortalama olarak günlük 40-80 lira gibi rakamlar tercih edilebilir. Tabi ki bu rakam kiralama günü, nakliye, televizyon gibi etkenlere göre ayarlanmalıdır. Hedef kitleniz öğrencilerden oluşuyorsa fiyatı uygun tutmakta fayda vardır.

Bireysel Kredi

Yorum yapın