PTT Bonus Kredi Kartı Nedir? Nasıl Başvurulur?

PTT, son senelerde müşterileri ve ülke insanı için hazırlamış olduğu bir hayli hizmeti ile sektörde çığır açmaktadır.

PTT Bonus Kredi Kartı Nedir?

PTT kart 2012 senesinden itibaren kullanıcıların hizmetine açılmıştır. PTT kart farklı bankalardaki kredi kartlarıyla aynı özelliklere sahiptir. Bu kredi kartı ile nakit avans kullanabilir, bonus imkanlarından faydalanabilir ve tüm alışverişlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

PTT Bonus Kredi Kartına Nasıl Başvurulur?

PTT kredi kartına müracaat etmek isteyen bireyler herhangi bir PTT şubesine gidip form doldurarak basit bir biçimde müracaat yapabilmektedirler. PTT Bonus kart için yapılan müracaat sırasında işlem ücreti olarak 5 TL alınmaktadır. Hesabınızı kapatmak istediğinizde bu 5 TL size iade edilecektir. Aynı zamanda müracaat esnasında bireylere PTT posta çeki hesabı açılmaktadır. Yapılan müracaat sonrasında en geç bir ay içerisinde kredi kartını teslim alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Müracaatınızın onaylanması neticesinde PTT Bonus kartınız kargo ile adresinize teslim edilecektir. Adresinizde bulunmadığınız takdirde teslim edilmeyen PTT Bonus kartınızı PTT şubelerinden teslim alabilirsiniz.

PTT Bonus kredi kartı çeşitleri nelerdir?

PTT Bonus kartın 3 farklı çeşidi bulunmaktadır. Bunlar,

  • Classic PTT Bonus ücreti: 54 TL
  • Gold PTT Bonus ücreti: 60 TL
  • Platinium PTT Bonus ücreti: 66 TL

PTT Bonus Kredi Kartı Özellikleri

PTT Bonus kartlarından ilk senede hiçbir kart ücreti alınmaz. İkinci senede ise kart fiyatları Classic kart için 54 TL, Gold kart için 60 TL ve Platinium kart için 66 TL’dir. PTT Bonus kartın faiz oranları ise oldukça uygun maliyettedir. Merkez Bankası tarafından az bir gecikme faiz oranı uygulanmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Kara Liste Nedir? Kara Liste Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Nakit avans çekimi için minimum miktar 8 TL’dir. Nakit avans ve tüm alışverişler için faiz oranı yüzde 2,02 ve gecikme faiz oranı yüzde 2,52 hesaplanmaktadır. PTT Bonus kredi kartı kullananların hesap kesimi senede iki kere gerçekleşmektedir. Hesap ekstresi kesimi her ayın 8’i ve 24’ün de gerçekleşmektedir. PTT Bonus kart kullanıcıları ödemelerini PTT işyerlerinden, PTT matiklerden ve İPÇ aracılığı ile yapabilirler.

Bireysel Kredi

Yorum yapın