Arıcılık Kredisi Faiz Oranları [⭐️GÜNCEL ORANLAR 2020]

Arıcılık kredisi için planlanan faizler, bankadan bankaya değişiklik göstermektedir fakat sayfamızda  Arıcılık Kredisi Faiz Oranları sürekli takip edilmekte ve bilgiler güncellenmektedir. Bu kredide özel ve devlete ait bankaların tamamı etkin değildir.

Krediyi vermeye yetkili bankalar, birbirinden farklı koşullarla krediyi arıcılık yapmak isteyenlere ya da işini büyütmeyi hedefleyenlere sunar. Ancak arıcılık kredisi kullanmak isteyen kişiler arasında işini büyütmek isteyenlere bankalarca öncelik sağlanmaktadır. Bu kredide bankalar, işin daha önceden yapılmış ve bilinmekte olmasına önem verir. Bunun dışında her banka, kendi koşullarını belirlemiştir.

Eğer arıcılık kredisi nasıl alınır sorusunun cevabını merak ediyorsanız önceki yazımıza tıklayarak bu kredi hakkında gerekli bütün bilgileri okuyabilirsiniz.

Hangi Bankalar Arıcılık Kredisi Verebilir?

Arıcılık kredisi için başvuru yapılabilecek bankalar şu şekilde sıralanabilir:

 • Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • ING Bank
 • Vakıfbank
 • TEB Bankası
 • İş Bankası
 • Şekerbank
 • HSBC
 • Garanti Bankası
 • Anadolu Bank
 • Akbank
 • QNB Finansbank

Bu bankalara ek olarak KOSGEB tarafından da kredi imkanı sunulmaktadır.

aricilik-kredi-oranlari

Ziraat Bankası Arıcılık Kredisi Kampanyası

Arıcılık kredisi almak için Ziraat Bankası’na başvurmak için banka şubeleri ziyaret edilmelidir. Arıcılık Kredisi Faiz oranları için en düşük oran ziraat bankasında diyebiliriz.

Banka, en az 50 kovan ile başlanmasını şart koymaktadır. Kuruluş aşamasındaki arıcılık işletmeleri için teminat ve ipotek talep eden banka, gelir belgesi de istemektedir. Bankanın bu kredi için yıllık faiz oranı %5 olarak belirlenmiştir. Aylık faiz %0,41’e tekabül etmektedir. Bu kredinin kullanımı sırasında kişilerden kefil istenecektir. Bulunacak kefilin kredi notunun yüksek olması gerekmektedir.

Ayrıca kişinin, bankaya beyan edebileceği bir sermayesinin de bulunması gerekmektedir. sermaye ile başlangıç yapan işletme için banka, harcama faturalarını talep edecektir. Fatura ile bankaya gidilerek harcama tutarı kadar kredi kullanılması mümkündür.

ziraat-bankasi-aricilik-kredisi

Banka, kredi başvurusu sırasında hedeflerin belirtilmesini talep edecektir. Belirtilen hedeflerin mantıklı ve gerçekleştirilebilir olması önem taşır. Bankaya kredi başvurusu için gidildiğinde kişilerden daha önce yaptıkları iş baz alınarak bordro ya da vergi levhası talep edilir.

Kişinin daha önce bu krediyi kullanmamış olması gerekmektedir. Eğer kişi, ağırlıklı olarak kendi sermayesinden kullanmak istiyor, kredi başvurusunu düşük miktarlar için yapıyorsa, ihtiyaç kredisine yönlendirilir. Arıcılık kredisi fonu kişi için kullanılmadığından, ileri dönemlerde yüklü miktarda arıcılık kredisi çekilmesinin de önü açılır.

Vakıfbank Arıcılık Kredisi Kampanyası

Vakıfbank arıcılık destekleri, genel anlamda herhangi bir kooperatife üyeliği bulunmayan kişiler için düşünülmüştür. Arıcılık işine yeni başlayanlar ve kooperatif üyeliği yapmayanlar için verilen kredi, teminat ve kefil alınması ile kişilere ulaştırılır.

Bankanın verdiği arıcılık kredileri, genellikle yüklü miktarlarda olup, işlerini büyütmek isteyenlere daha hızlı işlem süresi ile verilmektedir. Ancak düşük miktarlarda ve ilk defa işe giren kişilerin kredi talebinde bulunması durumunda, kişiler ihtiyaç kredilerine yönlendirilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Fide Kredisi Veren Bankalar ve Şartları [⭐️Devlet Destekli]

Bankanın arıcılık kredisi için faiz oranı, yapılan vadeye ve kişinin kredi notuna göre değişiklik  göstermektedir. Ancak Vakıfbank arıcılık kredisi faizleri %0,45’ten başlamaktadır. Banka, bu kredi için 60 aya kadar vade imkanı sağlamakta ve öteleme fırsatı sunmaktadır.

Halkbank Arıcılık Kredisi Kampanyası

Arıcılık kredisi için Halkbank’a başvurmak, bankanın şubeleri kullanılarak yapılacak bir işlemdir.Eğer alacağınız kredi ile 50 kovan arı alacaksanız, 4 yıl vade imkanından yararlanabilirsiniz. banka, kendi müşterisi olsun  olmasın arıcılık kredisi talep eden kişilere destek vermektedir.

Bankanın arıcılık kredileri için faiz oranı %0,40 olarak belirlenmiştir. Bu kredi ile verilecek miktar, arıcılık ile geçinmek isteyenler için uygundur. Kredi, işe yeni başlayacaklara ya da işlerini büyütmek isteyenlere verilebilir.

halkbank-kredisi

Akbank Arıcılık Kredisi Kampanyası

Akbank aracılığıyla arıcılık kredisi almak, kişilerin banka şubeleri aracılığıyla yapmaları gereken bir işlemdir. Banka, arıcılık yapmak isteyenlere özel krediler sunmaktadır. Bu krediler, esnek ödeme planı ve düşük faizlerle müşterilere ulaştırılır. Kredi faizleri, müşteri durumuna göre değişiklik göstermektedir. Ancak bankanın en düşük faizi %0,49’dan başlar. Arıcılık kredisi, tarım kredileri kapsamında verilmektedir. Bu nedenle kişilere esnek ödeme avantajları da sunulur. Bu kapsamda öteleme özelliği bulunmaktadır.

Bu özellik sayesinde kişiler, 3, 6 ya da 12 ay süre ile kredilerinin ilk taksitini öteleyebilir. Bunun yanı sıra kişilere yılda  1 ya da 2 kez ödeme yapma imkanı da sunulmaktadır. Özellikle  dönemsel satış planlayan üreticiler için planlanan bu özellik, yapılacak satış sonrası ödeme yapma imkanı sunmaktadır.

Türkiye Ekonomi Bankası Arıcılık Kredisi Kampanyası

TEB Bankası arıcılık kredisi, arıcılığa dair neredeyse tüm alanlarda ayrı verilmektedir. Bu kapsamda alınacak kredinin konusu şunlar olabilir:

 • Körük ve el demiri alımı
 • Maske ve elbise temini
 • Kovan ve arı alımı
 • Yemlik temini
 • Bölme tahtası ve alet alımı
 • İlaç alımı
 • Bal süzme ünitesi alımı
 • Tank ve eritme kazanı alımı
 • Ana arı alımı
 • Makine ve depo alımı

Bu nedenlerle kişilere TEB Bankası arıcılık kredisi verilebilmektedir. Kredinin faizi kişiye göre değişmekle birlikte vadesi en fazla 12 ay olarak belirlenmiştir. Kredi için başvurular banka şubelerine yapılabilir. Başvuru sırasında yüklü kredi taleplerinde kefil ve teminat talep edilecektir.

Bireysel Kredi

Yorum yapın