Fibabanka İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Fibabanka internet bankacılığı şifresi ile bankaya ait uygulamadan bütün işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bir tık ile borçlarınızı öderken bir tık ile kredinizi anında alabiliyorsunuz.

Üstelik, tüm bu işlemleri herhangi bir banka şubesine gitmeden yapabiliyorsunuz. Ancak, uygulama az kullanıldığı zaman şifre unutma olayları yaşanabiliyor. Tabi, böyle bir durumunda çözümü sitemizde mevcut.
Şifre unutma durumunda hizmet kanallarına erişim konusunda sıkıntılar yaşanabiliyor. Bu noktada da şifrenizi değiştirmeniz gerekiyor. Dilerseniz, Fibabanka internet bankacılığı şifre değiştirme işlemini ayrıntılı bir şekilde anlatalım.

Fibabanka İnternet Bankacılığı Şifre Değiştirme İşlemi

İnternet bankacılığı şifrenizi unuttuysanız ve değiştirmek istiyorsanız ilk  olarak yapmanız gereken şey ‘’Fibabanka çağrı merkezi’’ni aramak olacaktır. Çağrı merkezinde sizden istenilen bilgiler istendiğinde şifreniz telefonunuza mesaj olarak gönderilecektir.

Fibabanka internet bankacılığı şifremi unuttum, sorusunun 2. Cevabı ise mobil uygulama üzerinden olacak. Mobil uygulama üzerinden de şifrenizi değiştirebilirsiniz. Şifre değiştirme konusunun ayrıntılarına inmeden nasıl bir şifre oluşturmanız gerektiği hakkında bilgilendirme yapalım.

Yeni Oluşturacağınız Şifre Nasıl Olmalı?

Dijital ortam şifre oluştururken dikkatli olmanız gereken hususlar bulunuyor. Eğer, güvenli bir şifre oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki taktiklerden yararlanabilirsiniz.

 • Oluşturacağınız şifrenin içerisinde ardışık rakamlar yer almamalı,
 • İçerisinde tekrar eden rakamlar olmamalı,
 • Şifreniz en az 8 harf ve rakamdan oluşmalı,
 • Şifreniz, son 3 şifreden farklı olmalı

Fibabanka Şifre Değiştirme

Fibabanka internet şifresi unuttum derdinden yakınıyorsanız, ilk olarak internetten şifre değiştirme yolunu sizlere aktaracağız. Çağrı merkezine göre daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Şifreyi değiştirdikten sonra Fibabanka anahtar kelimesi oluşturma adımını takip edip ile mobil uygulamaya girebilirsiniz.

 • İnternet bankacılığına giriş yapın,
 • Şifremi unuttum seçeneğine tıklayın,
 • Daha sonra açılan bağlantıda yer alan bilgileri doldurun,
 • Eğer, hesabınıza tanımlı bir kart yoksa müşteri numarası ile giriş yapın,
 • Kart numarası ile şifrenizi değiştirmek isterseniz de farklı detaylar sizden istenecek ( TCKN, kart şifresi, kart numarası, cep telefonu )
 • Gerekli bilgileri doldurduktan sonra telefonunuza banka tarafından belirlenen şifre gelecek,
 • Bu şifre ile Fibabanka anahtar kelimesi adımını atlayıp mobil uygulamaya giriş yapabilirsiniz,
 • Giriş yaptıktan sonra şifrenizi değiştirmenizi öneririz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  IBAN Sorgulama Nasıl Yapılır? – IBAN Öğrenmenin En Kolay Yolları

Çağrı Merkezi Aracılığı İle Şifre Değiştirme

Fibabanka çağrı merkezi numarası 444 88 88 olarak biliniyor. Fibabanka internet bankacılığı şifresi alma işlemi için bu numaradan faydalanacağız. Aşağıdaki adımları takip ederek şifrenizi değiştirebilirsiniz.

 • İlgili numarayı arayın
 • Bilgilendirmeleri dinledikten sonra şifre işlemleri menüsüne girin
 • Müşteri temsilcisine bütün güvenlik teyitlerini yapın
 • Daha sonra çağrı merkezi tarafından size gönderilen şifre ile giriş yapın
 • Giriş yaptıktan sonra şifreyi değiştirin. Çünkü, şifre tek kullanımlıktır.

Şubeye Giderek Şifre Değiştirmek

Fibabanka şifre değiştirme yöntemlerinden sonuncusu şubeye gitmek… Elbette ki dijital dünyada kimsenin sevmediği bir olay ancak yöntemler arasında olduğu için işlemek zorundayız.

Mobil şifrenizi unuttuysanız ve ilk iki yöntemden olumsuz dönüşler aldıysanız son olarak yapmanız gereken şey; şubeye gidip şifre talep etmek olacaktır. Bunun için kimliğinizle şubeye gitmeniz yeterli olacaktır.

Fibabanka Anahtar Kelime Unuttum Ne Yapmalıyım?

Fibabanka anahtar kelime, mobil uygulamaya girişiniz sırasında sizlere güvenlik amacı ile soruluyor. Yani, uygulamaya girmek için mutlaka anahtar kelimenizin olması gerekiyor. Eğer, anahtar kelimenizi unuttuysanız giriş yapamıyorsunuz. Peki, ne yapmalısınız?

İlk olarak 444 88 88’i aramalısınız. Fibabanka’nın müşteri temsilcilerinin soracağı güvenlik sorularını doğru bir şekilde cevapladıktan sonra anahtar kelimenizi alabilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise şubeye giderek değiştirmek. Yine aynı şekilde Fibabanka anahtar kelime unuttum söylemi ile bankanın ilgili şubesinde gerekli bilgileri vererek yeni bir anahtar kelime edinebilirsiniz.

Bireysel Kredi

Yorum yapın