Tapu Harcı Ne Kadar? Tapu Harcı Hesaplama [⭐️2020 YENİ]

Tapu Harcı; gayrimenkul, arsa kısacası taşınmazların masrafları için kamu tarafından alınan ücrete denir. Tapu Harcı Ne Kadar 2020 sorusunun cevabını ise yazımızın detaylarında bulabilirsiniz. Tapu Harcının ödemesi belirli bir yüzdelik hesap halinde yapılmaktadır bu hesabın sonucunda ortaya çıkan rakam tapu harcı olarak adlandırılmaktadır.

Tapu Harcının hesaplanması ve yüzde kaç oranda alındığının ve ayrıntılarının bilgisi hesabı, kitabı aşağıda ki şekildedir. Sizlerde kolay bir şekilde alacağınız gayrimenkulün yüzdelik dilimini alarak anında tapu harcı ücreti miktarını çıkarabilirsiniz.

Tapu Harcı Hesabı

Konut Değeri:
100.000-TL(Yüzbintürklirası) değerinde bir gayrimenkulun tapu harcı 2.00-TL(ikibintürklirası) çıkmaktadır.

300.000-TL(Üçyüzbintürklirası) değerinde bir gayrimenkulun tapu harcı 6.00-TL(altıbinyüztürklirası) çıkmaktadır.

500.000-TL(Beşyüzbintürklirası) değerinde bir gayrimenkulun tapu harcı 10.000-TL(onbintürklirası) çıkmaktadır.

1.000,000-TL(Birmilyontürklirası) değerinde bir gayrimenkulun tapu harcı 20.000-TL(yirmibintürklirası) çıkmaktadır.

Tapu harcının hesabı aslında öyle abartıldığı gibi zor değildir yukarıda da belirttiğimiz gibi belirli bir yüzdelik oranı alınır ve ortaya çıkan sonuç tahsil edilir.

tapu-harci-hesaplama

Tapu Harcı Yüzde 2 – %2 şeklinde hesaplanmaktadır. Yani 200.000-TL değerinde bir taşınmaz alacaksanız bu taşınmazın tapu harcı 3.000-TL(üçbintürklirası) rakamına tekabül etmektedir. 1 Milyon değerinde bir gayrimenkul alacaksanız 15.000-TL (onbeşbintürklirası) tapu harcı çıkmaktadır hesap bu kadar basit aslında ve sizlere daha çok örneklerle anlatmaya çalıştık. Ayrıca sayfamızda ki oranlar sürekli günceldir.

Yukarıda belirttiğimiz şekilde Tapu Harcı Ne Kadar ödeyeceğiniz konusunda bir fikir sahibi olabilir veya kendiniz hesap yapabilirsiniz ayrıca yorum olarak miktarı belirtirseniz sizler için anında hesap yapar geri dönüş yapabiliriz.

Tapu Harcı Yüzde Kaç 2020

Tapu Harcının yüzdelik oran %2 veya binde 20 şeklinde tanımlanmaktadır. Bu oran kanunlarla belirlenmiştir ve değiştirilmesi mümkün değildir. Bu harcı yatırmak istediğiniz zaman ilgili tapu dairelerinde harcın haricinde ufak masraflar çıkabilmektedir bu masrafların kalemi bilinmemektedir. Bu harcın yüzdelik hesabı ise her yıl aynı olmaktadır değiştirlmesi ancak kanun ile mümkündür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Western Union Anlaşmalı Bankalar ⭐️ Hangi Bankalarda Var? [TIKLA]

İndirim Mümkün mü

Böyle bir indirim önümüzdeki dönemlerde beklenmiyor, çok nadir olarak çıkan bu indirimler genelde gayrimenkul satışlarının ciddi anlamda düştüğü zaman gerçekleşmekte ve satışa yönlendirmek amaçlıdır. O yüzden böyle bir indirim haberi bekliyorsanız sizler için şimdilik böyle bir müjde veremeyeceğiz.

Bireysel Kredi

“Tapu Harcı Ne Kadar? Tapu Harcı Hesaplama [⭐️2020 YENİ]” üzerine 6 yorum

Yorum yapın