Gelir Belgesiz Kredi Veren En İyi Bankalar [2022 LİSTESİ]

Maaş bordrosu, nedir öncelikle onu tanımlayalım. Belli başlı bankalar tarafından istenilen, kredi başvurusu esnasında kişinin gelir dengesini anlamak için istenilen bir belgedir. Ancak bordrosuz kredi veren bankalar da mevcuttur. Bazı durumlarda ise gelir belgesini ibraz etmek güç olabilir veya maaş bordrosu olmayabilir. Bu gibi durumlarda ise bankanın talebini yerine getirilmeyebilir.

Bu sebeple maaş bordrosuz kredi veren bankalar daha çok tercih edilmektedir. İşlemlerinizi herhangi bir belgeye gerek kalmadan halledilmektedir.

Bordrosu olmadan kredi veren bankalar hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz yazımızdan faydalanabilirsiniz.

GELİR BELGESİZ KREDİ VEREN BANKALAR VE 24 AY VADEYE ÜST LİMİTLERİ
Banka Adı Kredi Üst Limiti (TL)
Akbank T.A.Ş 125.000
TEB 100.000
Türkiye İş Bankası 100.000
ING 80.000
ENPARA 50.000

Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar Var Mıdır?

Neredeyse bütün bankalar maaş bordrosu olmadan kredi verebilmektedirler. Tabi bunun için bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Siciliniz düzgün olması, bankada kullandığınız ürünlerin ödemesinde herhangi bir gecikme yaşamaması gerekmektedir. Bu problemler ile karşılaşmıyorsanız kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi başvurusu yaptıktan sonra onay süreci vardır. Burada da kredi notunuz devreye giriyor. Eğer notunuz yüksek ise diğerlerine göre daha rahat onay alıyorsunuz. Bunun dışında belgesiz kredi kullanabiliyorsunuz. Böyle durumlarda yapacağınız ilk şey bankanın sizden hangi sebeple belge istediğini analiz etmektir.

Kredi notunuz düşük ise hemen yükseltemezsiniz belli bir zamana ihtiyacınız olacaktır. Kredi notunuz çok düşük değilse kefil ile kredi kullanmak ile bu sorununuzu çözecektir.

Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Sizlerde maaş bordrosu vermeden kredi kullanmak istiyorsanız, sizlere sayacağımız bankalara göz atmanız gerekecektir. Yine de önceden çalıştığınız bankalardan başvuru yapmak onay şansınızı artıracaktır. Maaş bordrosu olmadan kredi veren bankalar şu şekildedir;

  • Garanti BBVA: Global bir banka konumunda olduğu için son derece güvenli ve piyasaya hakim bir bankadır. Maaş bordrosuz ihtiyaç kredisi kampanyasında faiz oranı %2,19 veya %2,43 arasında seyir göstermektedir.
  • Türkiye İş Bankası: Türkiye’nin köklü bankalarından biridir. Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutar. Kırk bin liraya kadar bireysel ihtiyaç kredisini internet bankacılığından gerçekleştirebilirsiniz. Faiz oranı ise %2.30 civarındadır.
  • Akbank: Sigortalı veya sigortasız olan kişilerin faiz oranı farklı olarak belirlenmiştir. Sigortalı bireyler için faiz oranı %2.37, sigortasız bireyler için ise %2.47 şeklindedir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Garanti Avans Hesabı Açmak – Avans Hesap Nasıl Açılır? [REHBER]

Kredisi Notu Düşük Olan Kişiler İçin En İyi Kredi Veren Banka Hangisidir?

Kredi notu kötü olan kişilerin genellikle kendilerine kredi verecek borç verenleri bulmakta zorlandıkları bir sır değildir. Bununla birlikte, hala kötü kredi için kredi sağlayacak çok sayıda borç veren var.

Kredisi kötü olan kişiler için en iyi kredi veren bankalar, esnek vade ve oranlarla kredi sunabilen bankalardır. Ayrıca iyi bir üne sahip olmalı ve rekabetçi fiyatlar sunmalıdırlar.

Kredisi kötü olan kişiler için en iyi kredi veren bankalar genellikle düşük bir yıllık yüzde oranına (APR) veya sabit faiz oranına sahiptir.

Daha detaylı bilgi için ” kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar ” içeriğini okuyun.

Kredi Veren Bir Bankadan Kredi Almanın Maliyeti Ne Kadardır?

Farklı amaçlar için kredi veren birçok kredi bankası vardır. Bu kredi veren bankalardan kredi almanın maliyetlerini ve onlardan ne beklemeniz gerektiğini bilmek önemlidir.

Bir kredi veren bankadan kredi almanın maliyeti, almak istediğiniz kredinin türüne bağlıdır. Bazı krediler diğerlerinden daha risklidir, bu nedenle daha yüksek faiz oranlarıyla gelirler. Faiz oranı aynı zamanda kredi geri ödeme geçmişiniz, yılda ne kadar kazandığınız ve ödenmemiş borcunuz olup olmadığı gibi faktörler tarafından belirlenen kredi puanınıza da bağlı olacaktır.

Bireysel Kredi

Yorum yapın